• 70 lat XLO
            • Akcja BohaterON

W grudniu nasza szkoła brała udział w akcji BohaterON mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie powstańców warszawskich. W jej ramach klasy 4D, 4B, 4F i 4C uczestniczyły w lekcjach dotyczących życia codziennego podczas powstania. Uczniowie dowiedzieli się, co jedli powstańcy, z jakimi trudnościami musieli się mierzyć, ale też jak działało powstańcze kino i jak wyglądały ślub i wesele w tym trudnym czasie. Mieli również możliwość sprawdzenia się w roli aktorów, odgrywając krótkie scenki z życia w Warszawie roku 1944.

• Najlepsi z najlepszych!

Z radością informujemy, że uczennica Karolina Strączek otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2023/2024.

Stypendium Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2022/2023 otrzymał uczeń Piotr Plezia.

Karolinie i Piotrowi życzymy dalszych sukcesów.

• III Uczniowska Konferencja Młodych Chemików

1 grudnia 2023 na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyła się III Uczniowska Konferencja Młodych Chemików.

Tegorocznym hasłem konferencji było: Chemia – środowisko – człowiek. Blaski i cienie energetyki jądrowej oraz alternatywnych źródeł energii. W konferencji wzięła udział młodzież z całej Polski a naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny uczniów z klasy 2d,3c i 3d pod opieką nauczycieli chemii Ireny Lenart i Katarzyny Tynor. Każda z grup przygotowała wcześniej a na sesji prezentowała swój poster zarówno przed komisją konkursową, jak również innymi uczestnikami.

• Rok Pawła Edmunda Strzeleckiego obchodzony w Naszej szkole

Rok 2023 jest rokiem Pawła Edmunda Strzeleckiego. Ten niezwykły Polak zapisał się w historii jako wybitny odkrywca, podróżnik, geolog i badacz, który zdobył i nadał nazwę Kościuszko – najwyższej górze Australii.

Z tej okazji klasy matematyczno - geograficzne z naszej szkoły: 1e, 2e i 3e, wzięły udział w wykładzie pt. „Podróż po Pacyfiku Pawła Edmunda Strzeleckiego” na Uniwersytecie Ignatianum w Krakowie, przeprowadzonym przez dr Dariusza Zdziecha - wykładowcę akademickiego UJ i UI w zakładzie Kultur i Historii Australii i Oceanii. Po wykładzie odbyła się krótka dyskusja z udziałem naszych uczniów, na których XIX- wieczne podróże po Oceanii I Australii Pawła Edmunda Strzeleckiego zrobiły duże wrażenie.

• Przydatne linki

• Czwartek25.04.2024