• 70 lat XLO
            • Obóz języka hiszpańskiego w Maladze, 11-18 Września 2023r.

Miłośnicy języka hiszpańskiego X LO spędzili bardzo udany tydzień w szkole językowej AIL Málaga. Uczniowie mieszkali u rodzin i na co dzień porozumiewali się po hiszpańsku poznając życie codzienne Andaluzji.
              Próbowali tradycyjnej kuchni hiszpańskiej, zwiedzali okoliczne zabytki oraz poznali podstawy tańca flamenco. Zdobyte umiejętności podczas porannych zajęć z języka hiszpańskiego mogli wykorzystać w praktyce robiąc zakupy oraz zwiedzając miasto. Pobyt w szkole językowej składał się z lekcji języka hiszpańskiego oraz poznawania kultury i sztuki Hiszpanii.

• Wizyta uczniów w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej

Niezwykle ciekawą, żywą lekcję historii i wiedzy o społeczeństwie przeżyli uczniowie klasy IIA i IVB.

W minioną środę 13 września, pod opieką nauczycieli:Lidii Wierzbickiej, Krystyny Gdańskiej i Andrzeja Witkowicza, wyjechali do Warszawy, aby zwiedzić Sejm i Senat, zobaczyć miejsca obrad, zapoznać się z historią i tradycją polskiego parlamentaryzmu. Przestrzenie, znane głównie z mediów, zostały młodzieży przybliżone przez przewodnika i rozmowę z parlamentarzystą.

• Dziesiątka to my!

W tym roku świętujemy 70-lecie istnienia X Liceum Ogólnokształcącego. Dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy administracyjni, uczniowie i ich rodzice przez lata tworzyli atmosferę naszego liceum. Możemy z dumą mówić: Dziesiątka to MY!

• Nad Niemnem - Narodowe Czytanie w X Liceum

Wspólne i głośne czytanie literatury w X LO ma swoją wieloletnią tradycję, a w tym roku szkolnym, zgodnie z programem 12. edycji Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej, wybraliśmy powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.

Dziękujemy lektorom z klas 2A, 2B, 4A za piękną interpretację tekstu, widowni za skupienie i uważne słuchanie.
              Spotkanie zorganizowały: Monika Skucińska, Cecylia Czopek

• Rozpoczęcie roku szkolnego

Podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego uczennice i uczniów klas pierwszych powitała pani Dyrektor Tamara Cieśla. Głos zabrał również przewodniczący szkoły - Oskar: "Pomimo możliwych trudności, liceum to piękny czas, czas w którym nawiążecie dużo nowych znajomości, dużo nowych przyjaźni, poznacie nowe osoby, a przede wszystkim poznacie samych siebie. Dlatego nie bójcie się liceum, nie bójcie się nowych doświadczeń bo one nas kreują, nawet te złe. Cieszcie się tym czasem i tą szansa. Powodzenia."

• Przydatne linki

• Wtorek21.05.2024