• Planowane oddziały klasy pierwszej w roku szkolnym 2024/2025

• Pierwszym językiem obcym w każdej klasie jest język angielski. Do wyboru proponujemy następujący drugi język obcy: niemiecki, hiszpański i francuski. Nauczanie drugiego języka odbywa się w systemie międzyoddziałowym. Język obcy, który uczniowie zaznaczają jako drugi preferowany, nauczany jest od podstaw lub jako kontynuacja.

Ze względów organizacyjnych (ustalona liczba grup danego języka obcego, limit miejsc w grupie), przy wyborze drugiego języka obcego należy podać w kolejności preferencji dwa spośród proponowanych.

Deklarację wyboru drugiego języka należy złożyć podczas potwierdzania woli nauki w Liceum.

O zakwalifikowaniu ucznia do danej grupy językowej będzie decydować liczba punktów uzyskanych w postępowaniu rekrutacyjnym.

historia

wiedza o społeczeństwie

historia

matematyka

• Klasa objęta patronatem Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej. Współpraca pozwala na łączenie różnych dyscyplin naukowych, umożliwia szeroki wybór kierunków studiów, w tym np. stosunków międzynarodowych, ekonomii, antropologii kultury, filologii, prawa, politologii.

biologia

• Klasa objęta współpracą naukową z Instytutem Ochrony Przyrody Polskiej Akademii Nauk. Program przyrodniczo – humanistyczny klasy odpowiada wymogom stawianym przyszłym studentom np.: psychologii, pielęgniarstwa, rehabilitacji. Umożliwia także studiowanie na wydziałach filologicznych, biologicznych.

chemia

chemia

• Klasa objęta współpracą z Wydziałem Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. To klasa odpowiednia dla miłośników nauk ścisłych, przyszłych studentów wydziałów lekarskich, biotechnologicznych, matematycznych, politechnicznych.

geografia

geografia

język angielski

• Klasa objęta patronatem Uniwersytetu Ekonomicznego, a to oznacza uczestniczenie w projektach prowadzonych lub koordynowanych przez pracowników uczelniProgram przeznaczony dla przyszłych studentów np.: wydziałów ekonomicznych, prawa, politologii, stosunków międzynarodowych.

język angielski

• Współpraca z  Politechniką Krakowską umożliwia uczniom uczestniczenie w zajęciach laboratoryjnych na uczelni. To klasa dla przyszłych studentów np.: informatyki, elektronicznego przetwarzania informacji, matematyki, ekonomii.

informatyka

język angielski

• Klasa objęta współpracą z Politechniką Krakowską. Nauka w tej klasie umożliwi uczniom przygotowanie do studiowania na uczelniach technicznych i kierunkach uniwersyteckich związanych z przedmiotami ścisłymi.