Strona główna
Brawo My! Brawo Dziesiątka!
Po raz trzeci odbyły się Derby Sportowe pomiędzy Dziesiątką, a Czwartym Liceum Ogólnokształcącym.
Wydarzenie, które na stałe wpisało się już w kalendarz sportowych imprez obu szkół, dostarczyło wielu emocji, sportowej rywalizacji i doskonałej zabawy.
Uczniowie rywalizowali w czterech dyscyplinach: siatkówce dziewcząt, siatkówce chłopców, koszykówce dziewcząt oraz koszykówce chłopców. Wszystkie mecze stały na wysokim poziomie, a zawodnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem, wolą walki oraz grą w duchu fair play.
Wakacje czas zacząć!
Uroczyste zakończenie roku szkolnego w X LO w Krakowie było okazją do podsumowania sukcesów i osiągnięć uczniów. Pani Dyrektor podziękowała całej społeczności szkolnej za całoroczną pracę oraz pogratulowała uczniom wysokich wyników w nauce. Następnie wręczyła dyplomy i wyróżnienia uczniom, którzy swoją systematycznościa, zaangażowaniem i osiągnięciami zasłużyła na szczególne uznanie.
Literacki piątek na dziedzińcu Dziesiątki
12 czerwca społeczność naszego liceum udowodniła, że czytanie to czysta przyjemność i pasja, która łączy pokolenia. Dziesiątkowicze aktywnie włączyli się w ogólnopolską akcję - „Jak nie czytam, jak czytam”. Całe wydarzenie rozpoczęło się na szkolnym dziedzińcu o godzinie 10:00.
Młodzież po raz kolejny zaimponowała ogromną kreatywnością i niezależnością – czytanie odbywało się według ich własnej inwencji - jedni zatopili się w lekturze indywidualnie, inni spotkali się grupach, dzieląc się wrażeniami na bieżąco.
- Piątek26.06.2026
Galeria zdjęć
- brak danych