Chodź na pole - Kraków w formie
Przedstawiamy projekt Urzędu Miasta Krakowa Chodź na pole - Kraków w formie
Kampania ma na celu zmotywowanie do podjęcia aktywności fizycznej wraz z nadejściem wiosny, wykorzystując przy tym bazę sportowo-rekreacyjną znajdującą się na terenie miasta. Projekt podzielony jest na etapy uwzględniające aktualną sytuację epidemiczną.
Road Show
24 marca klasy 2c 2d 2e 2g 2l wraz z nauczycielami wzięły udział w społecznym , międzynarodowym projekcie edukacyjnym na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Program został przeprowadzony w ramach akcji Bezpieczny Kraków przez przedstawicieli Policji, Straży Pożarnej oraz Pogotowia Ratunkowego. Prezentowane były również wypowiedzi osób, które były uczestnikami wypadków drogowych oraz ich rodzin. Ze względu na obecną sytuacje epidemiologiczną spotkanie odbyło się on-line.
Udział w spotkaniu zwrócił uwagę na skutki nie tylko zdrowotne, ale również emocjonalne i psychiczne wypadków drogowych oraz był okazją do zrozumienia jak ważna jest praca służb wsparcia i ratownictwa. Wydarzenie to zwróciło uwagą odbiorców na konieczność odpowiedzialnego uczestniczenia w ruchu drogowym.
Poradnia Przyszłości – czyli przyszłość jest nasza!
Z wielką przyjemnością informujemy, że uczennice z naszej szkoły: Marta Putkowska, Martyna Cieślik, Katarzyna Wajdowska, Nadia Soczówka oraz Patrycja Grzebień, przeszły do kolejnego etapu Olimpiady projektów społecznych Zwolnieni z Teorii.
Przed dziewczynami jeszcze ostatni etap olimpiady. Trzymamy mocno kciuki za ich działania.
I przypominamy, że możecie cały czas wspierać swoje koleżanki w ich projekcie: Poradnia Przyszłości
Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką
24 marca 2021 r. obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Został on ustanowiony z inicjatywy Prezydenta RP w 2017 r., w rocznicę śmierci rodziny Ulmów z Markowej.
Dzień ten ustanowiono – jak zapisano w ustawie – „w hołdzie Obywatelom Polskim – bohaterom, którzy w akcie heroicznej odwagi, niebywałego męstwa, współczucia i solidarności międzyludzkiej, wierni najwyższym wartościom etycznym, nakazom chrześcijańskiego miłosierdzia oraz etosowi suwerennej Rzeczypospolitej Polskiej, ratowali swoich żydowskich bliźnich od Zagłady zaplanowanej i realizowanej przez niemieckich okupantów”.
Święto to jest wyrazem czci dla wszystkich Polaków, którzy, okazując miłosierdzie i współczucie, pomagali Żydom systematycznie mordowanym w okresie II wojny światowej.
Pomoc, udzielana mimo codziennej trwogi okupacyjnego terroru, miała charakter zarówno indywidualny, jak
- Poniedziałek28.04.2025
Galeria zdjęć
brak danych