"Dziesiątka" w Małopolskiej Chmurze edukacyjnej
27 października 2021 r. uczniowie klas 2c i 2d pod opieką p. Katarzyny Kuszneruk - Pajorskiej uczestniczyli w pierwszych zajęciach z biologii on-line w ramach projektu MChE. Dziewczęta z klasy 2b łączyły się strumieniowo.
Uczniowie poznali budowę szkieletu człowieka, nauczyli się rozpoznawać prawe i lewe części kośćca.
IX Dyktando Niepodległościowe
W dniu dzisiejszym, 26 października 2021r., w salach Muzeum Lotnictwa przy al. Jana Pawła II, miał miejsce wojewódzki etap IX Dyktanda Niepodległościowego - jak co roku zatytułowanego Po polsku o historii.
Wzięły w nim udział dwie uczennice X Liceum, które rywalizowały swoimi umiejętnościami poprawnego pisania z uczniami z innych województw oraz szkół polskich położonych poza granicami kraju.
Gratulacje dla naszych Nauczycieli!
Nagroda Prezydenta Miasta Krakowa to wyróżnienie za wyjątkowe wyniki w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Z wielką radością i dumą informujemy, że w obecnym roku szkolnym nagrodę odebrała Pani Dyrektor Tamara Cieśla w uznaniu zasług dla Jej pracy na rzecz społeczności X Liceum Ogólnokształcącego. Za pracę dydaktyczną i wychowawczą nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa otrzymała również mgr Beata Skałka - nauczyciel języka angielskiego w naszym liceum. Medalem Komisji Edukacji Narodowej odznaczona została mgr Karolina Jedynak, za szczególne osiągnięcia w edukacji historycznej oraz zasługi w pracy wychowawczej. Natomiast certyfikat „Krakowski nauczyciel z pasją” odebrała mgr Paulina Dominik za inspirowanie młodych ludzi do poszerzania wiedzy i umiejętności z historii.
Krakowski Dzień Samorządu Uczniowskiego
20.10.2021 przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego - Aleksandra Jędrzejczyk i Nadzieja Biegun wraz z opiekunem prof. Miłoszem Kościelnym mieli przyjemność wziąć udział w wydarzeniu organizowanym przez Urząd Miasta Krakowa z okazji Krakowskiego Dnia Samorządu Uczniowskiego.
Rozpoczęty on został wykładem na temat pozyskiwania środków z UMK na realizację projektów społeczności uczniowskiej z programu SU-w-ak (Samorząd Uczniowski w Akcji). Po wykładzie mieliśmy możliwość sprawdzenia swoich umiejętności współdziałania w grupie biorąc udział w grze terenowej w Parku im. Henryka Jordana. Musieliśmy stawić czoła wyzwaniom artystycznym, sportowym, a także zaprezentować swoją wiedzę ogólną. Zdobyliśmy wystarczającą ilość punktów, aby na zakończenie tak produktywnego dnia zjeść smacznego burgera. Była to świetna okazja do integracji oraz pozyskania nowej, użytecznej wiedzy.
Uroczyste Ślubowanie Uczniów naszego Liceum
13 października gościliśmy w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych i przedstawicieli klas drugich. Zgodnie z tradycją naszej szkoły to ważne wydarzenie odbywa się w obecności Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i przedstawicieli Rady Rodziców.
JESIENNA WYPRAWA DO GDAŃSKA
3 października 2021 roku klasy 2a i 2c rozpoczęły 6-dniowy obóz naukowy w Gdańsku - Zaspie. Uczniowie mieli okazję nie tylko uczestniczyć w tradycyjnych lekcjach historii i chemii, ale także mogli poznać historię Polski dzięki lekcjom muzealnym. Trójmiasto to przestrzeń wypełniona symbolicznymi znakami przeszłości, a wędrówka szlakami trójmiejskimi pozwoliła nam lepiej poznać miejsca związane z historią naszej ojczyzny. Początek naszej przygody - to słynny „Monciak” w Sopocie, skąd wyruszyliśmy na pieszą wędrówkę do Gdyni Orłowa. Mogliśmy podziwiać znany wszystkim klif w Orłowie, delektując się pyszną herbatą w słynnym domku Żeromskiego.
Drugi dzień naszych wędrówek zaprowadził nas do Gdyni. Duże wrażenie zrobiło na nas Muzeum Emigracji, gdzie mogliśmy poznać historię galicyjskiego chłopa, który za lepszym życiem emigruje za ocean. Siedziba muzeum znajduje się nad samym morzem, pod adr
- Niedziela27.04.2025
Galeria zdjęć
brak danych