Końce i początki
Kolejny rok szkolny uważamy za zamknięty. Jesteśmy dumni z uczniów którzy rzetelnie i z zaangażowaniem wypełniali obowiązki szkolne. Szczególnie dziękujemy wszystkim tym, którym chciało się chcieć i reprezentowali szkołę w różnych olimpiadach, konkursach, zawodach sportowych lub brali udział w innych projektach edukacyjnych organizowanych na terenie szkoły czy poza nią. Wyrazy szacunku dla wolontariuszy i wszystkich osób działających na rzecz innych.
Jesteśmy wdzięczni również tym, którzy przychodzili do nauczycieli z własnymi pomysłami działań, chętni do ich realizacji (na przykład nasza grupa muzyczna).
2e na tropie znikających surowców
Dnia 7 czerwca klasa 2e udała się na wycieczkę do Warszawy. W celu pogłębienia wiedzy z geografii i ekologii uczestniczyliśmy w warsztatach w Centrum Elektroekologii pt: Znikające surowce.
W ramach tym warsztatów otrzymaliśmy bilety do Centrum Nauki Kopernik, gdzie podczas świetnej zabawy odkrywaliśmy tajniki rożnych dyscyplin naukowych.
Na zakończenie dnia odbyliśmy spacer po Łazienkach Królewskich.
Niezwykłe miejsca, urocze krajobrazy czyli pielgrzymka do Francji i Hiszpanii szlakiem sanktuariów maryjnych
W podróż do miejsc, gdzie słowa pieśni „Ave Maryja” brzmią najpiękniej, wybrała się grupa uczniów z X LO wraz z naszymi sąsiadami – młodzieżą ze szkoły katolickiej przy ul. Pędzichów.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od NICEI – perły Lazurowego Wybrzeża, malowniczo położonej nad Zatoką Aniołów.Szczególnym miejscem na naszej trasie było LOURDES, gdzie ponad 160 lat temu Matka Boska objawiła się w Grocie Massabiellle kilkunastoletniej, ubogiej dziewczynce zbierającej chrust - Św. Bernadecie. Tryska tam cudowne źródło, a to niezwykłe miejsce objawień i wiary w cudowne uzdrowienia stanowi jedno z największych ośrodków kultu maryjnego na świecie.
Nie taki wąż straszny
Dnia 14 czerwca w naszej szkole odbyła się prelekcja prowadzona przez członków Koła Przyrodników Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego - Emilię Kępę i Maksymiliana Bieniarę. Temat wykładu brzmiał: ,,Nie taki wąż straszny". Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o każdym z gatunków węży żyjących w Polsce. Nauczyli się je również rozpoznawać. Wykład był bardzo interesujący, a został zwieńczony quizem sprawdzającym jak uważnie uczniowie słuchali prowadzących. Podczas prelekcji można również było przyjrzeć się z bliska wylince oraz zębom węża Eskulapa.
Aktywnie na Roztoczu
W dniach 12-14.06 klasa 2F brała udział w trzydniowej wycieczce do Roztoczańskiego Parku Narodowego. Pierwszego dnia samochodami terenowymi off road uczniowie wraz z instruktorami pokonywali tor przeszkód po piaszczystych i bagiennych terenach leśnych. Wieczorem klasa wybrała się na nocne podchody z latarkami, gdzie napotykali na różne zagadki i zadania do rozwiązania. Drugiego dnia uczniowie płynęli przepiękną rzeką Tanwią. Mieli możliwość podziwiania urokliwej przyrody puszczy. Atrakcją tego dnia były też zajęcia sportowe z fitnessu oraz wspinaczka po drabince speleologicznej. Na zwiedzaniu renesansowych kamieniczek, ratusza i murów obronnych Zamościa pod opieką przewodnika upłynął dzień trzeci wycieczki.
Trzydniowa wycieczka do Pragi
W dniach 10-12 czerwca tego roku, klasa 2G, zwiedzała Pragę. Jednak zanim dojechaliśmy do stolicy Republiki Czeskiej, zatrzymaliśmy się na Morawach, by podziwiać uroki Morawskiego Krasu. Niedługo po tym jak wysiedliśmy z autokaru, naszym oczom ukazały się zapierający dech w piersiach widok Przepaści Macochy, głębokiej na ok. 180 m. Odbyliśmy także bardzo ciekawą i odrobinę klaustrofobiczną przygodę w Jaskiniach Punkvy, w których to m.in. pływaliśmy łódkami po zalanych wodą podziemnych korytarzach jaskiń.
- Środa22.01.2025
Galeria zdjęć
brak danych