Dziesiątka po włosku
W dniach 28.05 - 5.06. 2024 uczniowie naszej szkoły (z różnych klas) mieli możliwość udziału w pielgrzymce „Przez Toskanię do Wiecznego Miasta”. W wyjeździe wzięło udział 36 uczniów oraz 4 nauczycieli naszej szkoły.
Program naszego wyjazdu był bardzo interesujący i sprzyjał poznawaniu pięknych miast, budynków (szczególnie kościołów), dzieł sztuki i tradycji odwiedzanych miejsc.
Program upowszechniania strzelectwa
6 czerwca 2024 w naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach „Programu upowszechniania strzelectwa” prowadzone przez Ryszarda Gąsierkiewicza. W zajęciach wzięły udział klasy trzecie. Podczas zajęć uczniowie poznali podstawy obsługi broni palnej. Mieli możliwość oddania strzałów z broni krótkiej i broni długiej na strzelnicy laserowej.
Innowacje przyszłych inżynierów
Grupa uczniów z klasy 2g: Joanna Węgrzyniak, Artur Osipowicz, Mikołaj Bysiek, Piotr Dudzik, Bartosz Cwykiel, pod opieką nauczyciela fizyki - Pana Andrzeja Pękali brała udział w ogólnopolskim konkursie Droga do przyszłości organizowanym przez Ei System Sp. z o. o. Adepci nauk ścisłych wybrali na pracę konkursową zaprojektowanie oraz wydrukowanie modelu 3d urządzenia, które automatycznie przewozi lekarstwa w szpitalu lub domu opieki społecznej. Drużyna uzyskała w tegorocznej edycji awans do półfinału. Już teraz obiecują, że wrócą po zwycięstwo w przyszłym roku, między innymi dzięki współpracy mentorskiej z Politechniką Krakowską.
SUKCES UCZENNICY X LO W III MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE HISTORYCZNYM "ŚLADAMI HISTORII POLSKI- SKĄD NASZ RÓD" 2024
Odkryj pasjonujący świat historii i patriotyzmu w szkole, gdzie uczniowie tak jak Julia Tylek, uczennica klasy 2a, wyróżniają się swoimi osiągnięciami! Julia właśnie zdobyła prestiżowe wyróżnienie w III Międzynarodowym Konkursie Historycznym, ,,Śladami historii Polski - skąd nasz ród”, w kategorii filmowej pt. ,,Patriotyzm po polsku”.
Tradycje szlacheckie na podstawie Pana Tadeusza
Podkomorzy, niedawno przez powiatu stany
Zgodnie konfederackim marszałkiem obrany.
Miał mundur województwa: żupan złotem szyty,
Kontusz grodeturowy z frędzlą i pas lity,
Przy którym karabela z głownią jaszczurową;
Na szyi świecił wielką szpilką brylantową;
Konfederatka biała, a na niej pęk gruby
Chiny dzisiaj – kontrasty i perspektywy
22 maja, w ramach współpracy z Instytutem Konfucjusza, gościliśmy w naszej szkole Pana profesora Łukasza Gacka, pracownika Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ, który wygłosił dla nas wykład pt. „Chiny dzisiaj – kontrasty i perspektywy”. Profesor Gacek rozpoczął od omówienia historii tego państwa. Przypomniał, że przez wieki Chiny były jednym z najpotężniejszych imperiów świata, a obecnie są jednym z największych graczy na arenie międzynarodowej. Wykład dostarczył nam wiedzy na temat Chin, ich strategii i roli w globalnym porządku. To ważne, aby móc lepiej zrozumieć motywacje i cele Chin oraz ich ogromny wpływ na współczesny świat.
- Niedziela02.02.2025
Galeria zdjęć
brak danych