Uroczyste ślubowanie pierwszych klas
Ślubowanie pierwszych klas w naszym liceum to wyjątkowe wydarzenie, które symbolicznie wprowadza nowych uczniów w społeczność szkolną. Uroczystość ta odbyła się w 15 października w pięknej auli Collegium Maximum UJ. Zgodnie z tradycją licealiści, w obecności sztandaru szkoły, złożyli uroczystą przysięgę, zobowiązując się do godnego reprezentowania szkoły, rzetelnej nauki oraz przestrzegania wartości, które są ważne dla społeczności X LO. Nasze liceum - „nosi zaszczytne imię Komisji Edukacji Narodowej”, a znaczenie tej instytucji i jej wpływ na współczesne systemy edukacyjne przypomniała Pani Tamara Cieśla, Dyrektor X LO. Prezentacji historii i ideałów Patrona Szkoły – Komisji Edukacji Narodowej dokonała natomiast pani Karolina Jedynak, nauczycielka historii. Spotkanie naszej szkolnej społeczności było potwierdzeniem potrzeby tworzenia wspólnoty Dziesiątki, dlatego zaprosiliśmy do wspó
Navigator Bezpieczeństwa - gra terenowa
10 czerwca 2024 roku, pięcioro uczniów z klasy 3d wzięło udział w grze terenowej Navigator Bezpieczeństwa, organizowanej przez Komendę Miejską Policji w Krakowie oraz Urząd Miasta Krakowa. Tegoroczna edycja zabrała naszych uczniów w wyjątkową podróż śladami krakowskiego lotnictwa. W trakcie naszej podróży po dzielnicy XIV Czyżyny i dzielnicy XVI Bieńczyce, mieliśmy do rozwiązania 3 zadania i kilkanaście pytań. A wszystko to w otoczeniu pięknych widoków, które mieliśmy okazję podziwiać podczas naszego prawie... 8 kilometrowego spaceru!
Warsztaty CV
W dniu 11 października 2024 r. klasa 2b wzięła udział w warsztatach CV prowadzonych przez ekspertkę ds. procesów rekrutacyjnych panią Aleksandrę Chojnacką działającą pod marką POGOTOWIE CV.
W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się jak wygląda proces rekrutacyjny. Poznali fakty i mity na temat CV oraz otrzymali receptę na skuteczne dokumenty aplikacyjne.
Wizyta w Krakowskim Salonie Ekonomicznym NBP
W dniu 11 października 2024 r. klasa 2d pod opieką Pana Krzysztofa Świętka odwiedziła Krakowski Salon Ekonomiczny NBP. Placówka edukacyjna mieści się na parterze zabytkowego gmachu przy ulicy Basztowej 20.
Podczas wizyty uczniowie mogli dotknąć prawdziwej sztabki złota, podziwiać przepiękne monety i banknoty oraz poznać historię rodów bankierów i dzieje bankowości centralnej w Polsce.
LEKCJE SAMORZĄDOWE
W dniu 8 października 2024 r. klasy 1b, 3d, 3g pod opieką Pani Karoliny Jedynak, Pani Ireny Jułgi oraz pani Iwony Chyży uczestniczyły w projekcie Małopolskie spotkania samorządowe w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.
Jest to projekt, który zakłada oprawę dydaktyczną, w ramach spotkań edukacyjnych opartych na formule wykładu oraz dyskusji z udziałem uczniów z małopolskich szkół. Na zajęciach poruszona została tematyka z zakresu samorządu, m.in.: jego historia, kompetencje, zadania.
Celem projektu Małopolskie spotkania samorządowe jest wsparcie szkół, które chcą w ciekawy sposób przekazać młodzieży informacje na temat zasad funkcjonowania Samorządu Województwa Małopolskiego oraz zainteresować ich historią i tradycjami regionu.
Chemia Przyszłości z FutureLab
19 września 2024r. klasa 2c miała okazję uczestniczyć w cyklu wykładów i warsztatów prowadzonych przez profesorów oraz doktorantów Politechniki Krakowskiej. W serii ciekawych prezentacji dowiedzieliśmy się, czym są biomateriały, jak szerokie mają zastosowanie w medycynie oraz naukach pokrewnych. Biomateriały wspierają leczenie zarówno chorób nowotworowych, trądziku regenerację kości, ale pomagają też docierać lekarstwom w konkretne miejsca z pominięciem obszarów zdrowych. Najlepsze metody leczenia poparzeń skóry, implanty dentystyczne oraz sektor medycyny estetycznej i zabiegów upiększających również czerpie pełnymi garściami z nowoczesnych biomateriałów. Również implantologia oraz sektor związany z tworzeniem protez nie może się dzisiaj bez nich obejść. Z pewnością biomateriały znajdą jeszcze nie jedno zastosowanie.
- Czwartek24.04.2025
Galeria zdjęć
brak danych