Złota liczba, ludolfina i liczba Eulera na plaży
Uczniowie klasy 3f byli w dniach od 20 do 25 maja 2024r. na obozie naukowym w Sianożętach. Pełna mobilizacja do zdobywania wiedzy, zdyscyplinowanie, dobry nastrój, aktywność ruchowa towarzyszyły im podczas pobytu nad morzem. Znaleźli czas na realizowanie treści programowych z matematyki i języka angielskiego. Zorganizowali konkurs na plaży na prezentację liczb niewymiernych: złotej liczby, ludolfiny i liczby Eulera. Przygotowane piaskowe wizualizacje wzbudziły zachwyt opiekunów klasy i plażowiczów. Byli na wycieczce rowerowej trasą nadmorską wijącą się pomiędzy bagiennymi oczkami wodnymi. Zdobyli latarnię morską i przy pięknej pogodzie pokonali plażą dziewięciokilometrową trasę z Gąsek do Sianożęty. Byli na wschodzie słońca. Udało im się również zapoznać z historią Kołobrzegu. Usłyszeli o tradycjach warzenia soli, historycznych związkach Krakowa z Kołobrzegiem, festiwalu piosenki żoł
Obozujący biolodzy
W dniach 20-24 maja 2024 roku uczniowie klasy 3d wzięli udział w biologiczno-matematycznym obozie naukowym w Gołkowicach Górnych. Podczas obozu nie tylko uczestniczyliśmy w zajęciach ale również podziwialiśmy piękno doliny Dunajca. Pierwszego dnia naszego pobytu udaliśmy się do Starego Sącza by przejść pod bramą Seklerską, która według mieszkańców symbolizuje gościnność, a przejście pod nią ma przynosić szczęście. Zwiedziliśmy także sanktuarium św. Kingi oraz klasztor Sióstr Klarysek. Następnie udaliśmy się na spacer po leśnym molo, którego widoki zapierały dech w piersiach.
Maltańska przygoda
W dniach 19-26 maja 2024 roku uczniowie klas drugich i trzecich pod opieką p. Magdaleny Bukowiec-Zając, p. Karoliny Jedynak i p. Beaty Wójtowicz wzięli udział w kursie języka angielskiego w Sliemie na Malcie. Wyjazd ten okazał się niezapomnianym doświadczeniem, łączącym naukę języka z odkrywaniem uroków Malty i Gozo.
Dziesiątka po włosku
W dniach 28.05 - 5.06. 2024 uczniowie naszej szkoły (z różnych klas) mieli możliwość udziału w pielgrzymce „Przez Toskanię do Wiecznego Miasta”. W wyjeździe wzięło udział 36 uczniów oraz 4 nauczycieli naszej szkoły.
Program naszego wyjazdu był bardzo interesujący i sprzyjał poznawaniu pięknych miast, budynków (szczególnie kościołów), dzieł sztuki i tradycji odwiedzanych miejsc.
Program upowszechniania strzelectwa
6 czerwca 2024 w naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach „Programu upowszechniania strzelectwa” prowadzone przez Ryszarda Gąsierkiewicza. W zajęciach wzięły udział klasy trzecie. Podczas zajęć uczniowie poznali podstawy obsługi broni palnej. Mieli możliwość oddania strzałów z broni krótkiej i broni długiej na strzelnicy laserowej.
Innowacje przyszłych inżynierów
Grupa uczniów z klasy 2g: Joanna Węgrzyniak, Artur Osipowicz, Mikołaj Bysiek, Piotr Dudzik, Bartosz Cwykiel, pod opieką nauczyciela fizyki - Pana Andrzeja Pękali brała udział w ogólnopolskim konkursie Droga do przyszłości organizowanym przez Ei System Sp. z o. o. Adepci nauk ścisłych wybrali na pracę konkursową zaprojektowanie oraz wydrukowanie modelu 3d urządzenia, które automatycznie przewozi lekarstwa w szpitalu lub domu opieki społecznej. Drużyna uzyskała w tegorocznej edycji awans do półfinału. Już teraz obiecują, że wrócą po zwycięstwo w przyszłym roku, między innymi dzięki współpracy mentorskiej z Politechniką Krakowską.
- Czwartek24.04.2025
Galeria zdjęć
brak danych