• 70 lat XLO
            • Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

Szanowni Państwo Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie,

z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy pragnę Państwu złożyć serdeczne życzenia zdrowia i radości płynących z pełnego nadziei i miłości czasu świątecznego.

Z poważaniem,
              Tamara Cieśla

Wit Stwosz, Ołtarz mariacki, Zmartwychwstanie

Zdjęcie: https://bankfoto.info/zdjecia/oltarz-wita-stwosza-kosciol-mariacki-w-krakowie-18/, dostęp 25.03.2024r.

• Wielkanocna Akcja Dzisiątkowiczów

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy nasza szkoła włączyła się w akcję Wielka Moc Pomagania czyli Wielkanocna Zbiórka PCK dla Potrzebujących.

Po raz kolejny braliśmy udział w pięknej inicjatywie PCK, tym razem charytatywna działalność jest dedykowana najuboższym i opuszczonym, rodzinom wielodzietnym oraz osobom samotnie wychowującym dzieci, a także bezrobotnym, bezdomnym i chorym. Pomoc przekazywana jest również do noclegowni, schronisk, świetlic środowiskowych i punktów opieki PCK. Okazywana pomoc sprawia, że wszyscy będący w potrzebie mogą przeżyć święta w godny, cudowny i magiczny dla człowieka sposób.

• I Szkolny Turniej Piłkarzyków

25 marca odbył się I Szkolny Turniej Piłkarzyków. W rozgrywkach wzięło udział 13 drużyn reprezentujące poszczególne klasy.

Wyniki rozgrywek prezentują się następująco:

I miejsce Michał Król , Michał Malinowski klasa 3D

II miejsce Franciszek Manijak, Jakub Swatowski klasa 2G

III miejsce Nikodem Bobrowski 2G, Stanisław Szala 4A

• Humaniści w Warszawie

W dniach 14 i 15 marca uczniowie klasy 3a pod opieką Pani Pauliny Dominik i Pani Karoliny Jedynak odwiedzili Warszawę.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Sejmu RP, po którym oprowadzał nas Pan Poseł Rafał Bochenek, absolwent naszej szkoły. Zobaczyliśmy miejsce obrad oraz przypomnieliśmy sobie najważniejsze informacje związane z historią i tradycją polskiego parlamentaryzmu. Wychodząc z Sejmu natknęliśmy się na samego włodarza stolicy, Pana Rafała Trzaskowskiego, z którym mogliśmy przez chwilę porozmawiać i zrobić sobie wspólne zdjęcie.

• Przydatne linki

• Sobota20.04.2024