• 70 lat XLO
            • Sesja promująca aktywny tryb życia, zorganizowana w ramach programu ERASMUS+

5 października w auli X liceum odbyła się uczniowska sesja promująca aktywny tryb życia, zorganizowana w ramach programu ERASMUS+. Uczniowie naszej szkoły w swoich wystąpieniach opowiedzieli o pasjach sportowych, a także o wpływie aktywności fizycznej na życie i zdrowie.

Kacper Malinowski z 4f opowiedział o treningu na siłowni, Maja Wołos z 3e - o tenisie ziemnym, Karolina Sośnicka z 3d zaprezentowała zalety jeździectwa. Viktoriia Cherevulia i Diana Kuzichkina z 2f - opowiedziały o swojej pasji do tańca, a także pokazały nagrania z pokazów tanecznych. Nikodem Bobrowski i Piotr Francuz z 2g przedstawili, jaki wpływ ma aktywność fizyczna na żywotność organizmu człowieka, a Andrzej Bąk z 3d opowiedział o wpływie aktywności na zdrowie i samopoczucie.

• Maturzyści na Salonie Perspektyw

W dniach 19-20 września miała miejsce ogólnopolska kampania informacyjna Salon Maturzystów Perspektywy 2023. Wydarzenie odbyło się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Krupniczej 33. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniach z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, podczas których opowiadano o egzaminach maturalnych m. in. z j. polskiego, matematyki, fizyki.
              Odwiedzając stoiska, mogli spotkać się z uczelniami z Krakowa, ale też m.in. z Warszawy, Wrocławia i innych miast. Na zdjęciu uczniowie z klasy 4g.

• Napisaliśmy Dyktando!

27 września uczniowie Dziesiątki po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym.

Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to konkurs dla uczniów i kampania promująca poprawną polszczyznę oraz znajomość podstawowych faktów i postaci współczesnej historii Polski. Organizatorami przedsięwzięcia są Fundacja „Zawsze Warto” oraz Stowarzyszenie Polonistów, które corocznie przygotowuje teksty dyktanda w konsultacji z historykiem.

• Przydatne linki

• Sobota27.04.2024