• BACZYŃSKI I JEGO POKOLENIE

• Dzień zakończenia roku szkolnego 2020/2021 był też dniem rozwiązania Szkolnego Konkursu „BACZYŃSKI I JEGO POKOLENIE”, ogłoszonego w lutym br., w czterech kategoriach: esej o twórczości poetów wojny i okupacji, opowiadanie o alternatywnych losach K. K. Baczyńskiego, ekfraza do obrazów artysty oraz praca plastyczna, nawiązująca do jego utworów. Plon konkursu był bardzo obfity, napłynęło bowiem kilkadziesiąt różnorodnych tekstów literackich i wytworów ikonograficznych, spośród których Jury wyłoniło najbardziej interesujące i uhonorowało Laureatów pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami książkowymi.
              W październiku mamy nadzieję zaprosić wszystkich uczestników na Galę Konkursową, w trakcie której będzie okazja do zaprezentowania prac literackich i plastycznych oraz do dyskusji o twórczości Pokolenia Kolumbów na kanwie spektaklu pt. „Niebo złote ci otworzę”, zaplanowanego do realizacji przez Teatr Szkolny. Liczymy także, że uda się nam wydać pamiątkową książkę z pokłosiem Konkursu.
              Zatem – jest na co czekać! Do zobaczenia!

GRAND PRIX zdobyła Emilia Zapała (kl. 2 I) za minipowieść o alternatywnych losach K. K. Baczyńskiego.
              W kategorii literackiej "Co by było, gdyby..." NAGRODĘ otrzymuje Weronika Koczot (kl. 2 H)
              Pięć równorzędnych WYRÓŻNIEŃ w tej kategorii otrzymują:
              Zofia Janik (kl. 1 A)
              Bartosz Małkowski (kl. 1 A)
              Urszula Najbar (kl. 2 A)
              Martyna Cieślik (kl. 2 B)
              Sławomir Zapała (kl. 2 K)
              W kategorii ESEJ dwa równorzędne WYRÓŻNIENIA otrzymują:
              Julia Czarnecka (kl. 2A)
              Paulina Kołodziej (kl. 2 D)
              W kategorii EKFRAZA siedem równorzędnych WYRÓŻNIEŃ otrzymują:
              Natalia Migas (kl. 1 B)
              Martyna Holtoś (kl. 2 A)
              Weronika Mos (kl. 2 A)
              Olga Stankiewicz (kl. 2 B)
              Urszula Małecka (kl. 2 I)
              Aleksandra Maciuszek (kl. 2 J)
              Agnieszka Fudali (kl. 3 B)
              W kategorii plastycznej NAGRODY otrzymują:
              Pola Sus (kl. 1 B)
              Uma Hajdo (kl. 2 C)
              Zuzanna Kuzio (kl. 2 H)
              Barbara Tomczuk (kl. 2 M)
              Dwa równorzędne WYRÓŻNIENIA w tej kategorii otrzymują:
              Karolina Woźniak (kl. 1 A)
              Ola Majka (kl. 2 A)
              Najserdeczniej dziękujemy Wam wszystkim za tak liczny udział w Konkursie, podziwiamy Wasze twórcze zaangażowanie i gratulujemy Laureatom!